www.mkregion.sk        Návrat

OMD Boccian open tour

mkregion@mkregion.sk

OMD Boccian open tour ´jar 2009 v kategórii BC 4 - 21.3.2009

váš postreh

V telocvični Základnej školy na Nevädzovej ulici v Bratislave sa konal prvý ročník OMD Boccian open tour ´jar 2009 v kategórii BC 4. Zúčastnili sa na ňom desiati hráči, kompletná slovenská špička v tejto kategórii. Chýbal iba chorý Martin Strehársky, druhý hráč v rebríčku.
Úlohu favorita splnil Robert Ďurkovič, slovenský reprezentant a hráč klubu ŠK Altius Bratislava, keď zvíťazil pred hráčom usporiadateľského ŠK OMD Boccian, Martinom Rybarčákom a Martinom Burianom, hráčom ŠK Altius. Nepopulárnu zemiakovú cenu si do klubu OMD Manín Považská Bystrica odniesol nestor slovenskej boccie Stanislav Minárik.
Boccia je špecifický paralympijský šport vhodný pre ľudí odkázaných na pohyb mechanickým alebo elektrickým vozíkom. Organizuje sa séria turnajov, z ktorých body sú zapísané do rebríčku a na jeho základe sa hráči pozývajú na Majstrovstvá Slovenska, Masters a do reprezentácie.
Boccia sa hrá v štyroch kategóriách, do ktorých sú hráči zaraďovaní podľa druhu postihnutia, schopnosti odhodu loptičku a pohybu v hráčskom boxe.
OMD Boccian tour pokračuje 18.4. ďalšou kategóriou BC 3.
Výsledky
Semifinále

Robert Ďurkovič - Stanislav Minárik 7:2
Martin Burian - Martin Rybarčák 1:5
O tretie miesto
Stanislav Minárik - Martin Burian 2:5
Finále
Robert Ďurkovič - Martin Rybarčák 15:0

Víťaz turnaja Robert Ďurkovič s trofejou
Víťaz turnaja Robert Ďurkovič s trofejou
 

 
Návrat             hore

váš postreh