www.mkregion.sk        Návrat

Valentínsky ligový turnaj

mkregion@mkregion.sk

OMD Valentínsky ligový turnaj v kategórii BC 3 - 13.2.2010

váš postreh

OMD Boccian Bratislava zorganizoval 13.2. celoslovenský ligový turnaj kategórie Jednotlivci BC 3 a Páry BC3 pod názvom Valentínsky ligový turnaj 2010. Turnaj sa uskutočnil v priestoroch telocvične Špeciálnej základnej školy na Nevädzovej ulici číslo 3. Zúčastnili sa ho všetci registrovaní boccisti v tejto kategórii na Slovensku s výnimkou chorých hráčov: Adam Burianek (súčasná slovenská jednotka), Monika Fridrichová a Miroslava Dobrotková.

Po dlhšej prestávke zavinenej zdravotným stavom sa predstavila prvá dáma slovenskej boccie Alena Hradňanská. Jej návrat bol naozaj úchvatný, keď sa jej podarilo „valentínske double“!

Jednotlivci boli rozdelení do dvoch skupín po štyroch, v nich bol nasadený jeden hráč podľa momentálneho poradia v slovenskom rebríčka. Víťazi postúpili do finále a hráči z druhých miest hrali o 3. miesto. V „A“ bol nasadený Matej Švaňa (ŠK Altius Bratislava). Skupina dostala prívlastok skupina smrti, lebo ďalej boli do nej dolosovaní: Alena Hradňanská (ŠK OMD Boccian Bratislava), Mária Smolková a Ľuba Škvarnová (obe OMD Farfalletta Žilina). V tejto skupine hneď prvým víťazstvom 6:0 Aleny Hradňanskej nad Maťom Švaňom ukázala, že sa po zdravotných problémoch dostáva do bývalej formy a svoju skupinu aj vyhrala. Druhá skupina už bola trochu voľnejšia a dala šancu vyniknúť nižšie postaveným hráčom. Súboj o prvé miesto vyznel prekvapujúco pre najstaršieho hráča slovenskej boccie Františka Fábryho. Prišiel so svojpomocne vyrobenou rampou a žal s ňou úspechy. Favorita skupiny Albína Zhuriho (ŠK Altius Bratislava) zdolal 5 : 4. Prekvapením skupiny bol aj Rudolf Krajčír (ŠK OMD Boccian), ktorý postúpil do boja o 3. miesto. Skúsenosti prišla zbierať sympatická Lucia Szolárová (Apollón Zvolen), najmladšia účastníčka turnaja. Finále
Hradňanská – Fábry 6:3 (0:3, 1:0, 1:0, 4:0)
Duel, ktorý rozhodoval Samuel Kožík sa pre Fábryho začal veľmi dobre a zdalo sa, že naozaj dnes premožiteľa nenájde. Alka však vývoj zápasu otočila, a využila aj súperov „jack“ zahraný do autu. Záverečná zmena bola v znamení reprezentantky Slovenska.
O 3. miesto
Švaňa – Krajčír 10:0 (3:0, 4:0, 0:2, 3:0)
Tretie miesto si odniesol bc3-stálica Matej Švaňa, keď zdolal bojovníka Rudyho Krajčíra.

Súčasťou Valentínskeho turnaja boli aj páry BC 3. Štyri dvojice si to rozdali v semifinálových dueloch. Finále bolo Boccian versus Altius. Precíznosť Alky a bojovnosť Rudyho slávil úspech aj v tomto prípade a víťazné Valentínske srdce zostalo v OMD.
Finále
Hradňanská, Krajčír – Švaňa, Zhuri 4:2 (0:2, 2:0, 1:0, 1:0)

Turnaj mal bezproblémový priebeh aj vďaka hlavnému rozhodcovi turnaja Anne Kubinovej a jej tímu. Ona sama rozhodovala 5 zápasov, tak aj Mirka Šalátová. Robo Mezík štyri, tri Samuel Kožík a jeden Martin Unčovský. Časomieru obsluhovali Lucia Mrkvicová, Samko Rezek, Matej Chudý, Martin Rybarčák a Marianna Šťastná. O technické zabezpečenie turnaja sa starali Maťo Vlček a Ondrej Bašták – Ďurán, sekundoval im Rudolf Székely.

Konečné poradie
1. Hradňanská Alena
2. Fábry František
3. Švaňa Matej
4. Krajčír Rudolf
5. Zhuri Albín
6. Smolková Mária
7. Škvarnová Ľuba
8. Szolárová Lucia
Páry
1. Hradňanská Alena, Krajčír Rudolf
2. Švaňa Matej, Zhuri Albín
3. Škvarnová Ľuba, Smolková Mária
4. Fábry František, Lukyová Zuzana

Momentka z finále jednotlivcov
Momentka z finále jednotlivcov
 

 
Návrat             hore

váš postreh