www.mkregion.sk      Návrat

Turnaj LM Sarajevo

mkregion@mkregion.sk

Futbal - ženy - Miniturnaj skupiny Ligy majstrov - Sarajevo - Bosna a Hercegovina

Družstvo žien Polygraf VFA Bratislava absolvovalo od 7.8. do 13.8. v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny v Sarajeve miniturnaj 8. skupiny futbalovej Ligy majstrov sezóny 2005-2006. Ich súperkami boli futbalistky zo slovinského Novogo Mesta, z ruského Togliatti a domáce hráčky. Rusky celok z Togliatti porazil všetkých súperov v poslednom aj slovinského majstra, čím si upevnil suverénnu pozíciu na čele tabuľky s plným počtom bodov a bez inkasovaného gólu. Ako víťaz skupiny, postúpil do ďalších bojov, kde bude mať v septembrovom druhom kole za súperky Wroclaw, Bronby a Arsenal. Náš zástupca skončil v tabuľke na nepostupovej tretej priečke s troma bodmi, no vzhľadom na kvalitu súperov je to skôr menšie sklamanie, pretože na druhú priečku Slovenky určite mali. Zdravotný káder Bratislavčaniek bol po návrate dobrý, menšie futbalové šrámy sa raz dva vyliečia, sústrediť sa musia už len na ligovú súťaž, kde hneď v 1.kole narazia na úradujúceho majstra Slovenska, družstvo Šale.

Výsledky:
Utorok 9.8.
ŽNK KRKA Novo Mesto - PVFA Bratislava 1:4 (1:1), zápas sa hral vo Vogosci (Hakija Mrso)
Góly: 6. Jovanovičová - 68. a 74. Šnajdarová, 27. Mackovičová, 54.D.Fecková
Zostava PVFA: Gazdíková – Mészárosová (74.Kunáková), Mravíková, Riháková, Mundoková – Schleiferová, Ondrušová, Mackovičová (81.Klechová), Šnajdarová, Pramuková – D.Fecková (62.Rozborová)

Lada Togliatti - SFK 2000 Sarajevo 3:0 (1:0), zápas sa hral v Sarajeve
Góly: Kremlevová, Savinová, Ruskičová

Štvrtok 11.8.
Togliatti - PVFA 6:0 (0:0) zápas sa hral v Sarajeve
Góly: 53. Savčenkovová, 54. Kremlevová, 73. Kremlevová, 82. Savinová, 88. Ryževičová, 90. Savinová
Zostava PVFA: Gazdíková - Mészárosová, Mravíková, Riháková, Mundoková -  Schleiferová, Ondrušová (83. Molnárová), Mackovičová, Šnajdarová (70. Erdélyiová), Pramuková - D. Fecková (58. Rozborová)

Hralo sa bez kariet. Dievčatá z PVFA v druhom kole vysoko podľahli ruskému majstrovi z Togliatti 0:6, keď polčas sa ešte držali 0:0, no v druhom polčase už podľahli veľkému tlaku ruských futbalistiek, ktorý nátlakovou hrou, rýchlosťou, vzorne dodržanými kombináciami a hlavne veľkou agresivitou v osobných súbojoch rozložil defenzívnu hru slovenských futbalistiek.

Helena Schleiferová (kapitánka PVFA): "Napriek vysokej prehre musím poďakovať dievčatám za naozaj bojovný výkon, tak unavené sme po žiadnom stretnutí alebo tréningu ešte nikdy v živote neboli. Bojovali sme naozaj najviac, ako sa len dalo, no súper bol oveľa lepší, aj keď musím povedať, že prehra 0:6 je veľmi veľmi krutá. Rusky hrali zaujímavým spôsobom, že nakopávali vysoké a dlhé lopty dopredu, odkiaľ ťažisko hry okamžite rozohrávali do krídla, kde s milimetrovou presnosťou zakombinovali a z tohto rezultovalo najviac gólov. Ťažko sa mi vraví, vedeli sme, že nás čaká mimoriadne ťažký súper, no 0:6 nebolo ani v našich najhorších snoch“. 

Kapitánka ďalej zdôraznila, že v rozhovoroch mimo ihriska sa od ruských futbalistiek dozvedela a tíško závidela podmienky ruského tímu. Klubový ročný rozpočet totiž majú tri milióny amerických dolárov, každá hráčka má mesačný plat cca dvetisíc euro, vlastní služobný byt, auto. Možno aj naši ligoví futbalisti môžu závidieť, nieto ešte futbalistky hrajúce v slovenských kluboch ....

Sarajevo - N. Mesto 1:0 (0:0) zápas sa hral vo Vogosci (Hakija Mrso)
Gól: Fetahovičová
Sobota 13.8.
PVFA - Sarajevo 0:1 (0:0) zápas sa hral v Sarajeve
Gól: 88. Spahičová
Zostava PVFA: Korenčiová – Mészárosová, Riháková, Mackovičová, Mundoková – Schleiferová, Molnárová (62.Ondrušová), Šnajdarová, Klechová (46.Rozborová), Pramuková – Kunáková (77.D.Fecková)
V poslednom zápase náš zástupca nepotešil, pretože si zaknihoval nešťastnú prehru 0:1, ktorá naozaj nemusela byť. Bratislavčanky boli totiž drvivú väčšinu hracieho času na polovičke súpera, vypracovali si viacero sľubných a vyložených šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Pri záverečnom drvivom tlaku sloveniek sa súper po záchranárskom odkope zmocnil lopty a v 88.minúte z brejku Spahicova zaknihovala jediný gól stretnutia, ktorý rozhodol o veľmi nešťastnej prehre nášho zástupcu.

Kapitánka družstva Polygraf Helena Schleiferová: „Liga majstrov bola pre naše družstvo naozaj vynikajúca a doteraz určite najlepšia letná príprava na našu domácu súťaž. Verím, že náš veľmi mladý kolektív, z ktorého niekoľko hráčok ešte v uplynulej sezóne boli v kádri našich žiačok nabral skúsenosti, ktoré zaručene zúročia v lige a majstrovský titul sa opäť presťahuje do Bratislavy. Ďakujeme vedeniu klubu, ktorý nám pripravil podmienky na ligu majstrov, ďakujem celému kádru za obrovskú snahu vzorne reprezentovať klub, Bratislavu a v neposlednom rade i celé Slovensko. Verím, že pri prípadnom najbližšom štarte v tejto medzinárodnej súťaži dosiahneme ešte lepší výsledok"

N. Mesto - Togliatti 0:5 (0:4) zápas sa hral vo Vogosci (Hakija Mrso)
Góly: Kostrabová 3, Zangievová, Savinová

Poradie v skupine
1. Togliatti 14:0 9

2. Sarajevo 2:3 6
3. PVFA 4:8 3
4. Novo Mesto 1:10 0Zápasová momentka  zo slovinským majstrom
Zápasová momentka zo slovinským majstrom
 

Momentka zo zápasu s ruskou Ladou Togliatti
Momentka zo zápasu s ruskou Ladou Togliatti

Zo zápasu so Sarajevom

Zo zápasu so Sarajevom

 

Nástup pred zápasom
Nástup pred zápasom

RJ

 
Návrat        hore