www.mkregion.sk            Návrat

Rozlúčka s letom 2005

mkregion@mkregion.sk

7. ročník beach-volejbalového turnaja Rozlúčka s letom 2005 v Zohore

váš postreh

 

Predposledná augustová sobota patrila v areáli Oáza, ktorý sa nachádza sa v základnej škole v Zohore tradične plážovému volejbalu. Hráčom, divákom, organizátorm a vobec všetkým návštevníkom na 7. ročníku beach-volejbalového turnaja "Rozlúčka s letom" sa vydarilo počasie. 16 dvojíc (oproti minulému ročníku ich bolo menej, lebo podujatie malo konkurenciu v podobe akcií na Kamennom Mlyne, či Hodokvas) výlučne zo Zohoru sa na 2 beachvolejbalových ihriskách poriadne vybláznilo a záverečné boje ukázali aj riadnu dávku kvality, zanietenie, chuť popasovať sa s loptou a súpermi nechýbala nikomu. Na rozdiel od avizovanej neúčasti Býkov (Marek Mifkovič, Peter Slezák), ktorí sa po trojnásobnom triumfe odhodlali prenechať boj o víťazný pohár iným, sa táto dvojica na ihrisku predsa len ukázala. Marek Mifkovič: "Vlani sme sa po treťom víťazstve rozhodli, že tohto roku nastúpime každý v inej dvojici a prenecháme tak šancu získať putovnú trofej ďalším. No viacerí nás oslovili, aby sme predsa len hrali a oni mali možnosť nielen vyhrať pohár, ale najmä zosadiť trojnásobného šampióna, teda nás, z postu kráľov v priamom súboji. Trochu nás to aj zaskočilo, lebo kolega dostavoval dom a mali sme menej času na tréning a zohratie, ale uvidíme."
V hracom systéme v štyroch skupín (po štyri dvojice) priniesli duely zápasy veľmi dobrej úrovne. Býci (Marek Mifkovič a Peter Slezák), "trojšampióni" narazili v semifinále na Učiteľské deti. Po troch rokoch narazila kosa na kameň a Býci odišli so skonenou hlavou (výsledok 0:2). Nebolo to až také prekvapenie. Šampión mal nielen isté výpadky v príprave (viď vyššie), ale Učiteľské deti sa vhodne dopĺňali, šikovný Leo Križan (minulý rok vo finále ako člen Striprérov proti Býkom neuspel) mal výborného spoluhráča v Pavlovi Masarovičovi, ktorý vyhral na sieti nejeden duel s Petrom Slezákom. V druhom semifinále Tuleni podobne ako minulý rok prehrali, tentokrát s dvojicou Puf a Muf a ešte aj v súboji o tretie miesto, získali rovnakú "zemiakovú" medailu, kde ich porazili Býci, ktorých trochu hrialo, že ich porazili len víťazi turnaja. Finále sa totiž stalo korisťou Učiteľských detí. Toto duo podľa očakávania a podľa priebehu hry aj zaslúžene porazilo dvojicu Puf a Muf. Múr víťazov očakáva po trojročnom kraľovaní Býkov zápis novej dvojice - Učiteľské deti (jeden z rodičov oboch z dvojice sú učitelia)
Pretekári i diváci netrpeli hladom, nezostali bez pitného režimu, mali  pripravené občerstvenie, pivo, kofolu i guláš. "Rozlúčka" po športovej časti pokračovala spoločenskou časťou v Kultúrnom dome od 21:30). Najlepším hráčom podujatia tu bol, podľa ankety návštevníkov turnaja, vyhlásený Jakub Hojstrič. Za asistencie skupiny Con spirito podujatie pokračovalo až do skorých ranných hodín. 
Organizátor Roconaba, zvládol podujatie po organizačnej stránke skvelo, upratanie areálu po skončení turnaja bolo na jednotku (to sa už viac rokov opakujem, ale je to pravda)

 

Fotogaléria a výsledky                                                        Plagát turnaja

 

Učiteľské deti - Pavol Masarovič (so šatkou), Leonard Križan - nové mená na múre slávy

Učiteľské deti - Pavol Masarovič (so šatkou), Leonard Križan - nové mená na múre slávy

Učiteľské deti ešte raz
Učiteľské deti ešte raz

 

..

 

Návrat